Susumu PRG3216P-35R7-D-T5
PRG3216P-35R7-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-35R7-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 35.7 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-35R7-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-35R7-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-35R7-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-35R7-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-35R7-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)35.7
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-35R7-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-35R7-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-35R7-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-35R7-D-T5
Crystal 8.0000MHz 50ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 2.60mm pitch datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 75A I2PAK datasheet.pdf
CAP CER 15PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 50V NP0 1825 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 16KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
DAC 10BIT MICROPWR I2C 6-LLP datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8TSSOP-B datasheet.pdf
SAW RESONATR 303.825MHZ SM3030-6 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
D4SL-N3NDA-DN datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 250V CH 0805 datasheet.pdf