Susumu PRG3216P-3600-B-T5
PRG3216P-3600-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-3600-B-T5
Brief Description
RES SMD 360 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-3600-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-3600-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-3600-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-3600-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-3600-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)360
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-3600-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-3600-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-3600-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-3600-B-T5
CONN PCMCIA CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
L37-3 SHEET 300X300X0.25MM W/ADH datasheet.pdf
RES 182 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 17POS datasheet.pdf