Susumu PRG3216P-3600-D-T5
PRG3216P-3600-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-3600-D-T5
Brief Description
RES SMD 360 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-3600-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-3600-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-3600-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-3600-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-3600-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)360
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-3600-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-3600-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-3600-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-3600-D-T5
RES SMD 16.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC PA MOD UMTS BAND4 10-SMD datasheet.pdf
SENSOR PHOTOTRANS OUT SLOTTED datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 152 TYPE D 9POS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 18POS 0.100 SMD datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
BEVEL 3.00MM datasheet.pdf
CAP FILM 4.3NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf