Susumu PRG3216P-4120-D-T5
PRG3216P-4120-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-4120-D-T5
Brief Description
RES SMD 412 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-4120-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-4120-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-4120-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-4120-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-4120-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-4120-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-4120-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-4120-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-4120-D-T5
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 32PS.100 DL STR GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONTROL LIQ LEVEL 240VAC CHASSIS datasheet.pdf