Susumu PRG3216P-4222-D-T5
PRG3216P-4222-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-4222-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 42.2K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-4222-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-4222-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-4222-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-4222-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-4222-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)42.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-4222-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-4222-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-4222-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-4222-D-T5
MOSFET N-CH 400V 0.09A TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 402K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC 80C51 MCU FLASH 8K 20-DIP datasheet.pdf
DIODE MODULE 600V 2200A DO200AB datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
SITE LICENSE GAMMA CORRECTION datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 10pF 30 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 2.98K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SLDV-THR 5.08/26/180F 3.2 BK datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 209A datasheet.pdf