Susumu PRG3216P-43R2-D-T5
PRG3216P-43R2-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-43R2-D-T5
Brief Description
RES SMD 43.2 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-43R2-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-43R2-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-43R2-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-43R2-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-43R2-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43.2
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-43R2-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-43R2-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-43R2-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-43R2-D-T5
IC TRANSCEIVER RS232 5V 24-SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 80V 100A TO220-3 datasheet.pdf
IC ADC 14BIT SPI 80MSPS 64HVQFN datasheet.pdf
CAP CER 4.1PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 100KHZ 8MSOP datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 76.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 30.72MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 135MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 14POS W/O KEY AU datasheet.pdf