Susumu PRG3216P-4531-D-T5
PRG3216P-4531-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-4531-D-T5
Brief Description
RES SMD 4.53K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-4531-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-4531-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-4531-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-4531-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-4531-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.53k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-4531-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-4531-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-4531-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-4531-D-T5
25 CIR MTA-100 CONN BLUE LF datasheet.pdf
CONN M8 4POS SOCKET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 2A 48V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP6T datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 120 OHM 14SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 5% 2500VDC RAD datasheet.pdf