Susumu PRG3216P-4701-D-T5
PRG3216P-4701-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-4701-D-T5
Brief Description
RES SMD 4.7K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-4701-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-4701-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-4701-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-4701-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-4701-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-4701-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-4701-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-4701-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-4701-D-T5
PCB INTRLVD BUSES/GNDPLN 4.5X6.5 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 35X10MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
FUSE PTC 0.40A 60V RESET RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 280MA 2.18 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 5.62 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V/1.85V 10DFN datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM BTH A195 TNCM datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 47PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf