Susumu PRG3216P-4991-D-T5
PRG3216P-4991-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-4991-D-T5
Brief Description
RES SMD 4.99K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-4991-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-4991-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-4991-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-4991-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-4991-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-4991-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-4991-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-4991-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-4991-D-T5
RES SMD 19.6KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC XDCP SGL 32-TAP 10K 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 270K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 200V ITO220 datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 4PVH 6COL datasheet.pdf
DDR3 240P SMT ASSY datasheet.pdf
JQ RELAY 1 FORM C 48V datasheet.pdf