Susumu PRG3216P-4992-B-T5
PRG3216P-4992-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-4992-B-T5
Brief Description
RES SMD 49.9K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-4992-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-4992-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-4992-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-4992-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-4992-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)49.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-4992-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-4992-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-4992-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-4992-B-T5
IC CIRC SUPERVISORY LP SOT23-6 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 500V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 680PF 1KV NP0 2225 datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
URETHANE 6" datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 3M 12-24VDC NPN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG 37POS datasheet.pdf