Susumu PRG3216P-5101-B-T5
PRG3216P-5101-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-5101-B-T5
Brief Description
RES SMD 5.1K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-5101-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-5101-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-5101-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-5101-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-5101-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-5101-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-5101-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-5101-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-5101-B-T5
SWITCH TOGGLE SP3T 3A 125V datasheet.pdf
IC CLK EMI REDUCTION FREQ 8SOIC datasheet.pdf
LEGEND SHEET DEADFRONT ON BLK datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 10% 2812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV DARL W/BASE 6SMD datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE SKT datasheet.pdf