Susumu PRG3216P-5621-B-T5
PRG3216P-5621-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-5621-B-T5
Brief Description
RES SMD 5.62K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-5621-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-5621-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-5621-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-5621-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-5621-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.62k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-5621-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-5621-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-5621-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-5621-B-T5
MOSFET P-CH 100V 3.1A I-PAK datasheet.pdf
CONN HEADER 35POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
VARISTOR 675V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 4.3 OHM 5% AXL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 4POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR PCIE 10TDFN datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT SKT KIT datasheet.pdf