Susumu PRG3216P-5900-D-T5
PRG3216P-5900-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-5900-D-T5
Brief Description
RES SMD 590 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-5900-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-5900-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-5900-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-5900-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-5900-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)590
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-5900-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-5900-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-5900-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-5900-D-T5
DSUB CABL-AMN09K/ AE10G / AFN09K datasheet.pdf
ADD-A-RACK ECONOMIZER VENTED datasheet.pdf
FUSE GLASS 600MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 4V 20% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 806 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
EXL DEBURRING WHEEL 6" 8S FIN datasheet.pdf
RES 1.09244K OHM 0.6W 0.01% RAD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 10POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CONN CABLE 4CONDUCTR datasheet.pdf
2.5 V to 5.0 V Micropower, Precision Series Mode Voltage References IC datasheet.pdf