Susumu PRG3216P-6041-B-T5
PRG3216P-6041-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-6041-B-T5
Brief Description
RES SMD 6.04K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-6041-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-6041-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-6041-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-6041-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-6041-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.04k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-6041-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-6041-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-6041-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-6041-B-T5
IC COMPARATOR W/REFERENCE SC70-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 240PF 200V 1111 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP-3 POS NON SHORT datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 600MA 110 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf
SWITCH PUSH 4XSPDT 5A 250V datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf