Susumu PRG3216P-60R4-B-T5
PRG3216P-60R4-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-60R4-B-T5
Brief Description
RES SMD 60.4 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-60R4-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-60R4-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-60R4-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-60R4-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-60R4-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)60.4
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-60R4-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-60R4-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-60R4-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-60R4-B-T5
KIT 7U BIOMETRIC MODULE IKENDI datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 150V 0605 datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 11.3KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 23POS 2.5MM datasheet.pdf
CABLE CLAMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
SLOTTED WALL DUCT 3X3 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 86MA 39.67 OHM datasheet.pdf