Susumu PRG3216P-6190-D-T5
PRG3216P-6190-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-6190-D-T5
Brief Description
RES SMD 619 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-6190-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-6190-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-6190-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-6190-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-6190-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-6190-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-6190-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-6190-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-6190-D-T5
CONN RECEPT HM R/A 2MM 95POS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK ISO CM 8-SOIC datasheet.pdf
Crystal 4.0320MHz 30ppm 20pF 150 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
BERGSTIK II DR STRAIGHT RET datasheet.pdf
IC TXRX DGTL AUDIO 96KHZ 28TSSOP datasheet.pdf
6CC PICOFLEX 80MM LONG datasheet.pdf
RES 42.2 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
SENSOR 5M 12-240AC/DC RELAY datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS STRGHT PIN datasheet.pdf