Susumu PRG3216P-61R9-D-T5
PRG3216P-61R9-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-61R9-D-T5
Brief Description
RES SMD 61.9 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-61R9-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-61R9-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-61R9-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-61R9-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-61R9-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)61.9
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-61R9-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-61R9-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-61R9-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-61R9-D-T5
IC ADC 24BIT RTD I SOURCE 24SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS DUAL GOLD SMD datasheet.pdf
RING RUBBER FOR MR PNL SEAL SER datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 2SMD datasheet.pdf
CONN SMA PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V 20% BX 1812 datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8SOIC datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 0.01% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf