Susumu PRG3216P-6651-D-T5
PRG3216P-6651-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-6651-D-T5
Brief Description
RES SMD 6.65K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-6651-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-6651-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-6651-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-6651-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-6651-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.65k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-6651-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-6651-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-6651-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-6651-D-T5
RES 51.0K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 3.57K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
D4JL-2QFA-D6 datasheet.pdf
Connector Socket 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
LEVEL LASER datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 28POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf