Susumu PRG3216P-6651-D-T5
PRG3216P-6651-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-6651-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 6.65K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-6651-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-6651-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-6651-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-6651-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-6651-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.65k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-6651-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-6651-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-6651-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-6651-D-T5
REGULATOR -12V -1.5A 3PSIP HORZ datasheet.pdf
RES SMD 1.15KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SWIT OCP CV/CC HV 8SMD datasheet.pdf
IC BUFFER TRPL N-INVERT 8VSSOP datasheet.pdf
RES 205 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
FIXED IND 2UH 5.5A 14 MOHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf
RES ARRAY 11 RES 330 OHM 12SRT datasheet.pdf