Susumu PRG3216P-6812-B-T5
PRG3216P-6812-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-6812-B-T5
Brief Description
RES SMD 68.1K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-6812-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-6812-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-6812-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-6812-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-6812-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-6812-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-6812-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-6812-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-6812-B-T5
CONN EP CONTACT 18-22AWG TIN datasheet.pdf
HEADER OPEN SLOT 3LVL.300 24POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
RES SMD 6.49K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
Connector Socket 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT89-3L datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZB10 M20 datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 10V X5R 0402 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 2AWG VIOLET 100' datasheet.pdf
MEMORY SD CARD S-45 8GB MLC datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf