Susumu PRG3216P-68R0-D-T5
PRG3216P-68R0-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-68R0-D-T5
Brief Description
RES SMD 68 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-68R0-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-68R0-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-68R0-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-68R0-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-68R0-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-68R0-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-68R0-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-68R0-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-68R0-D-T5
CONN HEADER .100 DUAL R/A 34POS datasheet.pdf
DSP 16BIT QUAD 500MHZ 431-FCPBGA datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP4T 300MA 125V datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 200V X7R 1825 datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI M10-1.25 FEM 1-5V datasheet.pdf
Connector Header 9 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 5MM datasheet.pdf
IC TRANSPONDER IMMOBILIZER PLLMC datasheet.pdf
CABLE STR 4POS FEMALE/MALE 6M datasheet.pdf