Susumu PRG3216P-6980-B-T5
PRG3216P-6980-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-6980-B-T5
Brief Description
RES SMD 698 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-6980-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-6980-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-6980-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-6980-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-6980-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)698
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-6980-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-6980-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-6980-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-6980-B-T5
CONN FFC RCPT HSG 8POS 1.27MM datasheet.pdf
RES SMD 27.4 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
POT 200K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
Connector Socket 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RECEPT RT/ANG 16-20AWG datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 10W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 62 Position Through Hole Solder datasheet.pdf