Susumu PRG3216P-7680-D-T5
PRG3216P-7680-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-7680-D-T5
Brief Description
RES SMD 768 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-7680-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-7680-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-7680-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-7680-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-7680-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)768
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-7680-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-7680-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-7680-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-7680-D-T5
CONN PC PIN CIRC .188DIA TINLEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 150MW SOD523 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 50A 125V datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND CLR/AMBER datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC 45 BLK 21POS datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMB datasheet.pdf
RES 8.06 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER VERT TIN 13POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf