Susumu PRG3216P-8252-D-T5
PRG3216P-8252-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-8252-D-T5
Brief Description
RES SMD 82.5K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-8252-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-8252-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-8252-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-8252-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-8252-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82.5k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-8252-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-8252-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-8252-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-8252-D-T5
CASE SQUARE 16 SERIES ALTERNATE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC ADSL CPE LINEDVR 350MA 14SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 5.6K OHM 16DIP datasheet.pdf
RES 301 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 511K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf