Susumu PRG3216P-8451-D-T5
PRG3216P-8451-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-8451-D-T5
Brief Description
RES SMD 8.45K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-8451-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-8451-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-8451-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-8451-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-8451-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-8451-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-8451-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-8451-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-8451-D-T5
SENSR OPTO TRANS 5MM REFL SOLDER datasheet.pdf
REG SW 1.2V 18A VERT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT RCPT 8POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS PIN datasheet.pdf
IGBT 600V 25A 63W LDPAK datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS PNL MNT SKT datasheet.pdf