Susumu PRG3216P-9090-B-T5
PRG3216P-9090-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-9090-B-T5
Brief Description
RES SMD 909 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-9090-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-9090-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-9090-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-9090-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-9090-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-9090-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-9090-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-9090-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-9090-B-T5
IC 8-BIT SERIAL OUT A/D 14-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 681K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 7POS W/W datasheet.pdf
RES 49.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A TO263-3L datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf