Panduit PRL100BY-T
PRL100BY-T picture photo
Mfg. Part Number
PRL100BY-T
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL ID RATINGS 1.63"X1" BK/YL
Datasheet Download
PRL100BY-T.pdf
Availability of PRL100BY-T
QUANTITY
PRL100BY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of PRL100BY-T
Internal Part NumberEIS-PRL100BY-T
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyLabels, Labeling
Series-
PackagingBulk
TypeLabel
Label Type-
Label Size1.63" L x 1.00" W (41.4mm x 25.4mm)
MaterialVinyl
ColorBlack Legend, Yellow Background
For Use With/Related Products-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRL100BY-T
Related LinksPRL10, PRL100BY-T Datasheet, Panduit Distributor
PRL100BY-T Details Description
Related parts for PRL100BY-T
CONN HEADER .100 SINGL R/A 11POS datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES MO 1W 3.01K OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 3/8-24 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
IC EEPROM 256KBIT 150NS 32PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 649 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 93.1 OHM 1% 5W datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf