Panduit PRL100BY-Z
PRL100BY-Z picture photo
Mfg. Part Number
PRL100BY-Z
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL ID RATINGS 1.63"X1" BK/YL
Datasheet Download
PRL100BY-Z.pdf
Availability of PRL100BY-Z
QUANTITY
PRL100BY-Z Order Process
Ship out your order
Specifications of PRL100BY-Z
Internal Part NumberEIS-PRL100BY-Z
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyLabels, Labeling
Series-
PackagingBulk
TypeLabel
Label Type-
Label Size1.63" L x 1.00" W (41.4mm x 25.4mm)
MaterialVinyl
ColorBlack Legend, Yellow Background
For Use With/Related Products-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRL100BY-Z
Related LinksPRL10, PRL100BY-Z Datasheet, Panduit Distributor
PRL100BY-Z Details Description
Related parts for PRL100BY-Z
CAP ALUM 2.2UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 70W 5% TO247 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 2.43 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 5.36 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf