Stackpole Electronics Inc. PRNF14FTD3K65
PRNF14FTD3K65 picture photo
Mfg. Part Number
PRNF14FTD3K65
Brief Description
RES 3.65K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
PRNF14FTD3K65.pdf
Availability of PRNF14FTD3K65
QUANTITY
PRNF14FTD3K65 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRNF14FTD3K65
Internal Part NumberEIS-PRNF14FTD3K65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.65k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRNF14FTD3K65
Related LinksPRNF14, PRNF14FTD3K65 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
PRNF14FTD3K65 Details Description
Related parts for PRNF14FTD3K65
PUSH CABLE TIE MOUNT STD .25" datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 16V Y5V 0603 datasheet.pdf
KURLY-LOK BL/HOLE 1/4" 1 1/8"H datasheet.pdf
BATTERY PK S-HD 12.0V D SZ ZINC datasheet.pdf
CONN SOCKET 20-16AWG M-UNML TIN datasheet.pdf
IC EEPROM 128KBIT 10MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONN HDR 27POS 0.100 PRESS FIT datasheet.pdf
TVS DIODE 171VWM 274VC DO214AB datasheet.pdf
TV 79C 79#22D PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf