Sullins Connector Solutions PRPC014SAAN-RC
PRPC014SAAN-RC picture photo
Mfg. Part Number
PRPC014SAAN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 14POS
Datasheet Download
PRPC014SAAN-RC.pdf
Availability of PRPC014SAAN-RC
QUANTITY
PRPC014SAAN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PRPC014SAAN-RC
Internal Part NumberEIS-PRPC014SAAN-RC
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRPC014SAAN-RC
Related LinksPRPC014, PRPC014SAAN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PRPC014SAAN-RC Details Description
Related parts for PRPC014SAAN-RC
RES SMD 0.56 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
C/A 50/125 12FIB PLE MPO datasheet.pdf
CONN DSUB PLUG 8W8 HSG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
RES 15K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
FRONT PROTECTION COVER FOR SF2B datasheet.pdf
SL-SMT5.08/15/180 3.2SN BK BX datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
RES SMD 1.6 OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 13.8V 10W datasheet.pdf