Sullins Connector Solutions PRPC016SAAN-RC
PRPC016SAAN-RC picture photo
Mfg. Part Number
PRPC016SAAN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 16POS
Datasheet Download
PRPC016SAAN-RC.pdf
Availability of PRPC016SAAN-RC
QUANTITY
PRPC016SAAN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PRPC016SAAN-RC
Internal Part NumberEIS-PRPC016SAAN-RC
Number of Positions16
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRPC016SAAN-RC
Related LinksPRPC016, PRPC016SAAN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PRPC016SAAN-RC Details Description
Related parts for PRPC016SAAN-RC
JUMPER-H1501TR/A3048A/H1501TR 6" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 63MHZ 8DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/ADJ 0.5A 8UMAX datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR NB7L216MN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
2:1 RATIO HS DISPENSER BOX datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf