Sullins Connector Solutions PRPC018SADN-RC
PRPC018SADN-RC picture photo
Mfg. Part Number
PRPC018SADN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 18POS
Datasheet Download
PRPC018SADN-RC.pdf
Availability of PRPC018SADN-RC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PRPC018SADN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PRPC018SADN-RC
Internal Part NumberEIS-PRPC018SADN-RC
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRPC018SADN-RC
Related LinksPRPC018, PRPC018SADN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PRPC018SADN-RC Details Description
Related parts for PRPC018SADN-RC
SWITCH ROCKER SPDT 13A 125V datasheet.pdf
IC MEMORY ADDRESS LATCH 48-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 630V C0G RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT WIRE 24POS VERT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
RES 225 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M6 NYLON 96MM datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 5A SPDT datasheet.pdf
BS-V-331X BULK datasheet.pdf
FUSE AUTO 20A 32VDC 1 PC CARD datasheet.pdf