Sullins Connector Solutions PRPC018SBAN-M71RC
PRPC018SBAN-M71RC picture photo
Mfg. Part Number
PRPC018SBAN-M71RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL R/A 18POS
Datasheet Download
PRPC018SBAN-M71RC.pdf
Availability of PRPC018SBAN-M71RC
QUANTITY
PRPC018SBAN-M71RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PRPC018SBAN-M71RC
Internal Part NumberEIS-PRPC018SBAN-M71RC
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRPC018SBAN-M71RC
Related LinksPRPC018S, PRPC018SBAN-M71RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PRPC018SBAN-M71RC Details Description
Related parts for PRPC018SBAN-M71RC
IC REG BUCK ADJ 0.6A/1A DL 10SON datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 12POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
COMPACT HOUSING SIZE GLASS datasheet.pdf
38.1MM X 34.93MM 1=25/PK datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 395MA 950 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 160MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 120V datasheet.pdf
TV 4C 4#8(QUAD) SKT RECP datasheet.pdf
150UF 16V 8,2X11MM 85C 3000H datasheet.pdf