Sullins Connector Solutions PRPC022SBBN-M71RC
PRPC022SBBN-M71RC picture photo
Mfg. Part Number
PRPC022SBBN-M71RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL R/A 22POS
Datasheet Download
PRPC022SBBN-M71RC.pdf
Availability of PRPC022SBBN-M71RC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PRPC022SBBN-M71RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PRPC022SBBN-M71RC
Internal Part NumberEIS-PRPC022SBBN-M71RC
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRPC022SBBN-M71RC
Related LinksPRPC022S, PRPC022SBBN-M71RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PRPC022SBBN-M71RC Details Description
Related parts for PRPC022SBBN-M71RC
CAP ALUM 1500UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
GUIDE LIGHT 2.3MM 8POS datasheet.pdf
CONN STACKER .156" 9POS SGL TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 10% 2312 datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.8A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CBL RIBN 26COND 0.039 GRAY 5' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf