Sullins Connector Solutions PRPC023SBBN-M71RC
PRPC023SBBN-M71RC picture photo
Mfg. Part Number
PRPC023SBBN-M71RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL R/A 23POS
Datasheet Download
PRPC023SBBN-M71RC.pdf
Availability of PRPC023SBBN-M71RC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PRPC023SBBN-M71RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PRPC023SBBN-M71RC
Internal Part NumberEIS-PRPC023SBBN-M71RC
Number of Positions23
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRPC023SBBN-M71RC
Related LinksPRPC023S, PRPC023SBBN-M71RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PRPC023SBBN-M71RC Details Description
Related parts for PRPC023SBBN-M71RC
RES SMD 300 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 8.5GHZ 16QFN datasheet.pdf
RES SMD 63.4K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 13.8VOUT 50W datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
IGBT 650V 85A 277W TO-247N datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 3.0V datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf