Sullins Connector Solutions PRPC023SFAN-RC
PRPC023SFAN-RC picture photo
Mfg. Part Number
PRPC023SFAN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 23POS
Datasheet Download
PRPC023SFAN-RC.pdf
Availability of PRPC023SFAN-RC
QUANTITY
PRPC023SFAN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PRPC023SFAN-RC
Internal Part NumberEIS-PRPC023SFAN-RC
Number of Positions23
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRPC023SFAN-RC
Related LinksPRPC023, PRPC023SFAN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PRPC023SFAN-RC Details Description
Related parts for PRPC023SFAN-RC
RES SMD 464 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LABEL TT WHITE 1.0"X.5" datasheet.pdf
RES SMD 6.34K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC DAC 14BIT SPI/SRL 32LFCSP datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS CPC PNL MT PLAST datasheet.pdf