Sullins Connector Solutions PRPC031SAAN-RC
PRPC031SAAN-RC picture photo
Mfg. Part Number
PRPC031SAAN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 31POS
Datasheet Download
PRPC031SAAN-RC.pdf
Availability of PRPC031SAAN-RC
QUANTITY
PRPC031SAAN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PRPC031SAAN-RC
Internal Part NumberEIS-PRPC031SAAN-RC
Number of Positions31
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRPC031SAAN-RC
Related LinksPRPC031, PRPC031SAAN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PRPC031SAAN-RC Details Description
Related parts for PRPC031SAAN-RC
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 10-DFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 500MW MINIMELF datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
SMARTSWITCH EVAL KIT OLED ROCKER datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 25NS 52PLCC datasheet.pdf
9-PUSHBUTTON PENDANT (22MM) datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 3W DO216AA datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
D SUB MA RA 7W2_30A S4 CONTACT_W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf