Sullins Connector Solutions PRPC031SBBN-M71RC
PRPC031SBBN-M71RC picture photo
Mfg. Part Number
PRPC031SBBN-M71RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL R/A 31POS
Datasheet Download
PRPC031SBBN-M71RC.pdf
Availability of PRPC031SBBN-M71RC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PRPC031SBBN-M71RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PRPC031SBBN-M71RC
Internal Part NumberEIS-PRPC031SBBN-M71RC
Number of Positions31
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRPC031SBBN-M71RC
Related LinksPRPC031S, PRPC031SBBN-M71RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PRPC031SBBN-M71RC Details Description
Related parts for PRPC031SBBN-M71RC
DEMODULATOR PROBE-SCOPE datasheet.pdf
RES SMD 14 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 82POS DUAL 2MM T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 22POS STRGHT PIN datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 680UF 6.3V 2917 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf