Sullins Connector Solutions PRPC037SACN-RC
PRPC037SACN-RC picture photo
Mfg. Part Number
PRPC037SACN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 37POS
Datasheet Download
PRPC037SACN-RC.pdf
Availability of PRPC037SACN-RC
QUANTITY
PRPC037SACN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PRPC037SACN-RC
Internal Part NumberEIS-PRPC037SACN-RC
Number of Positions37
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRPC037SACN-RC
Related LinksPRPC037, PRPC037SACN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PRPC037SACN-RC Details Description
Related parts for PRPC037SACN-RC
IC REG LDO 5V 50MA SOT23-3 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 100POS 1MM datasheet.pdf
IC FPGA 95 I/O 132CBGA datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 33 OHM 10SIP datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
IC OSC VCXO 160MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DIN-POWER MH24+7MS-1C1-2-V1 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN RECPT ASSY 9POS datasheet.pdf
CONN RCPT 1.25MM 15POS SMD R/A datasheet.pdf
6800UF 385V 76X146MM 85C 10000H datasheet.pdf