Sullins Connector Solutions PRPC037SADN-RC
PRPC037SADN-RC picture photo
Mfg. Part Number
PRPC037SADN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 37POS
Datasheet Download
PRPC037SADN-RC.pdf
Availability of PRPC037SADN-RC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PRPC037SADN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PRPC037SADN-RC
Internal Part NumberEIS-PRPC037SADN-RC
Number of Positions37
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRPC037SADN-RC
Related LinksPRPC037, PRPC037SADN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PRPC037SADN-RC Details Description
Related parts for PRPC037SADN-RC
TRIMMER 200 OHM 0.3W PC PIN datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 198MA 2.6 OHM TH datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
TVS DIODE 11.1VWM 18.2VC SMA datasheet.pdf
FSKT IDC S 50 30AU datasheet.pdf
CABLE 3COND 30AWG MULTIPLE 1000' datasheet.pdf
LSF-SMT 5.08/13/135 3.5 BK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125" datasheet.pdf
FIXED IND 1.8NH 710MA 70 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf