Sullins Connector Solutions PRPC039SACN-RC
PRPC039SACN-RC picture photo
Mfg. Part Number
PRPC039SACN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 39POS
Datasheet Download
PRPC039SACN-RC.pdf
Availability of PRPC039SACN-RC
QUANTITY
PRPC039SACN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PRPC039SACN-RC
Internal Part NumberEIS-PRPC039SACN-RC
Number of Positions39
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRPC039SACN-RC
Related LinksPRPC039, PRPC039SACN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PRPC039SACN-RC Details Description
Related parts for PRPC039SACN-RC
IC TX/RX RS-232 5V 0.1UF 28SOIC datasheet.pdf
IC ADC 10BIT SERIAL 16-QSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 12.3VC SOT23 datasheet.pdf
IC OPAMP VGA 50MHZ 32VQFN datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 17-20 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
TAPE THERMAL COND 4"X5YD datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144FBGA datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 0.100 PRESS FIT datasheet.pdf