Sullins Connector Solutions PRPC039SGAN-M71RC
PRPC039SGAN-M71RC picture photo
Mfg. Part Number
PRPC039SGAN-M71RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL R/A 39POS
Datasheet Download
PRPC039SGAN-M71RC.pdf
Availability of PRPC039SGAN-M71RC
QUANTITY
PRPC039SGAN-M71RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PRPC039SGAN-M71RC
Internal Part NumberEIS-PRPC039SGAN-M71RC
Number of Positions39
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRPC039SGAN-M71RC
Related LinksPRPC039S, PRPC039SGAN-M71RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PRPC039SGAN-M71RC Details Description
Related parts for PRPC039SGAN-M71RC
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 6V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 18PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.7A 152 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 0.32 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP5T datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf