JAE Electronics PS-12PF-D4T1-PKL1
PS-12PF-D4T1-PKL1 picture photo
Mfg. Part Number
PS-12PF-D4T1-PKL1
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 12POS
Datasheet Download
PS-12PF-D4T1-PKL1.pdf
Availability of PS-12PF-D4T1-PKL1
QUANTITY
PS-12PF-D4T1-PKL1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PS-12PF-D4T1-PKL1
Internal Part NumberEIS-PS-12PF-D4T1-PKL1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PS-12PF-D4T1-PKL1
Related LinksPS-12PF-, PS-12PF-D4T1-PKL1 Datasheet, JAE Electronics Distributor
PS-12PF-D4T1-PKL1 Details Description
Related parts for PS-12PF-D4T1-PKL1
CONN HEADER .100 SNGL STR 4POS datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
LAPPING FLM ALUM OXIDE 11"X 8.5" datasheet.pdf
RES 8.06 OHM 5W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.499 OHM 1% 30W datasheet.pdf
NON PLUG-INWOBBLE COIL SPRING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf