JAE Electronics PS-12SLA-D4C2
PS-12SLA-D4C2 picture photo
Mfg. Part Number
PS-12SLA-D4C2
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
CONN SOCKET 12POS HOUSING 2.54MM
Datasheet Download
PS-12SLA-D4C2.pdf
Availability of PS-12SLA-D4C2
QUANTITY
PS-12SLA-D4C2 Order Process
Ship out your order
Specifications of PS-12SLA-D4C2
Internal Part NumberEIS-PS-12SLA-D4C2
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesPS-LA
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions12
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening Type-
Color-
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PS-12SLA-D4C2
Related LinksPS-12S, PS-12SLA-D4C2 Datasheet, JAE Electronics Distributor
PS-12SLA-D4C2 Details Description
Related parts for PS-12SLA-D4C2
RES SMD 392 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 16-HTSSOP datasheet.pdf
RES SMD 138 OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADR 2POS DL R/A 30AU SMD datasheet.pdf
RES 215 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 16AWG SLATE 100' datasheet.pdf
Connector Socket 88 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
ABSOLUTE ENCODER datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf