JAE Electronics PS-16PA-S4LT1-A1
PS-16PA-S4LT1-A1 picture photo
Mfg. Part Number
PS-16PA-S4LT1-A1
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 16POS
Datasheet Download
PS-16PA-S4LT1-A1.pdf
Availability of PS-16PA-S4LT1-A1
QUANTITY
PS-16PA-S4LT1-A1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PS-16PA-S4LT1-A1
Internal Part NumberEIS-PS-16PA-S4LT1-A1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PS-16PA-S4LT1-A1
Related LinksPS-16PA-, PS-16PA-S4LT1-A1 Datasheet, JAE Electronics Distributor
PS-16PA-S4LT1-A1 Details Description
Related parts for PS-16PA-S4LT1-A1
IC EEPROM 4KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
TERM RING 22-16AWG #6 DIAMOND-G datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FILTER PERFORM SNAP-IN INLET 12A datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
RES 698 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 12.4 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf