JAE Electronics PS-20PF-S4T1-PKL1
PS-20PF-S4T1-PKL1 picture photo
Mfg. Part Number
PS-20PF-S4T1-PKL1
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 20POS
Datasheet Download
PS-20PF-S4T1-PKL1.pdf
Availability of PS-20PF-S4T1-PKL1
QUANTITY
PS-20PF-S4T1-PKL1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PS-20PF-S4T1-PKL1
Internal Part NumberEIS-PS-20PF-S4T1-PKL1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PS-20PF-S4T1-PKL1
Related LinksPS-20PF-, PS-20PF-S4T1-PKL1 Datasheet, JAE Electronics Distributor
PS-20PF-S4T1-PKL1 Details Description
Related parts for PS-20PF-S4T1-PKL1
CONN EDGECARD 100POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 60.4K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
KIT EVAL FOR PE42742 RF SWITCH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 102MM datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CIRC-O-GIDE SNAP 0.5" 0.424 BK datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CONN RCPT HSG FMALE 8POS FLANGE datasheet.pdf