JAE Electronics PS-30PA-D4T1-PN1
PS-30PA-D4T1-PN1 picture photo
Mfg. Part Number
PS-30PA-D4T1-PN1
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 30POS
Datasheet Download
PS-30PA-D4T1-PN1.pdf
Availability of PS-30PA-D4T1-PN1
QUANTITY
PS-30PA-D4T1-PN1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PS-30PA-D4T1-PN1
Internal Part NumberEIS-PS-30PA-D4T1-PN1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesPS
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.236" (6.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness3.9µin (0.10µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PS-30PA-D4T1-PN1
Related LinksPS-30PA-, PS-30PA-D4T1-PN1 Datasheet, JAE Electronics Distributor
PS-30PA-D4T1-PN1 Details Description
Related parts for PS-30PA-D4T1-PN1
IC INVERTER DRIVE LCD BKLT 20DIP datasheet.pdf
CBL RIBN 60COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 16A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC FILTER ACT MPU PROG 24-SOIC datasheet.pdf
CARDEDGE MALE 30POS .156 R/A AU datasheet.pdf
RES 1.05K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 30POS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB datasheet.pdf
RES 1.82M OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf