JAE Electronics PS-30PE-D4T1-PN1
PS-30PE-D4T1-PN1 picture photo
Mfg. Part Number
PS-30PE-D4T1-PN1
Brief Description
CONN HEADER 30POS
Datasheet Download
PS-30PE-D4T1-PN1.pdf
Availability of PS-30PE-D4T1-PN1
QUANTITY
PS-30PE-D4T1-PN1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PS-30PE-D4T1-PN1
Internal Part NumberEIS-PS-30PE-D4T1-PN1
SeriesPS
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.236" (6.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness3.9µin (0.10µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PS-30PE-D4T1-PN1
Related LinksPS-30PE-, PS-30PE-D4T1-PN1 Datasheet, JAE Electronics Distributor
PS-30PE-D4T1-PN1 Details Description
Related parts for PS-30PE-D4T1-PN1
RES SMD 160 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LABEL S LAM DM VNL WHT 2X3.94" datasheet.pdf
TAPE DBL COATED POLYESTER 1" datasheet.pdf
SNSW 10A SLDR RLR 70500840 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN DIN C FEMALE 87CKT datasheet.pdf
K8345A TOOL KIT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf