JAE Electronics PS-30SLA-D4C2
PS-30SLA-D4C2 picture photo
Mfg. Part Number
PS-30SLA-D4C2
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HEADER 30POS
Datasheet Download
PS-30SLA-D4C2.pdf
Availability of PS-30SLA-D4C2
QUANTITY
PS-30SLA-D4C2 Order Process
Ship out your order
Specifications of PS-30SLA-D4C2
Internal Part NumberEIS-PS-30SLA-D4C2
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesPS-LA
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions30
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening Type-
Color-
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PS-30SLA-D4C2
Related LinksPS-30S, PS-30SLA-D4C2 Datasheet, JAE Electronics Distributor
PS-30SLA-D4C2 Details Description
Related parts for PS-30SLA-D4C2
CONN HEADER 42PS .100 SGL R/A AU datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.40V SOT23-3 datasheet.pdf
9P ST-TIMER GEH datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 1.65K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
SR BTS TT 7 ASY AC datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS PIN datasheet.pdf