JAE Electronics PS-60PA-D4T1-PN1-SE
PS-60PA-D4T1-PN1-SE picture photo
Mfg. Part Number
PS-60PA-D4T1-PN1-SE
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 60POS
Datasheet Download
PS-60PA-D4T1-PN1-SE.pdf
Availability of PS-60PA-D4T1-PN1-SE
QUANTITY
PS-60PA-D4T1-PN1-SE Order Process
Ship out your order
Specifications of PS-60PA-D4T1-PN1-SE
Internal Part NumberEIS-PS-60PA-D4T1-PN1-SE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PS-60PA-D4T1-PN1-SE
Related LinksPS-60PA-D, PS-60PA-D4T1-PN1-SE Datasheet, JAE Electronics Distributor
PS-60PA-D4T1-PN1-SE Details Description
Related parts for PS-60PA-D4T1-PN1-SE
IC OPAMP CHOPPER 3MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 11.8K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 50K OHM 3% TOLER datasheet.pdf
CARRYING CASE FOR FLUKE 287/289 datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER SLOTTED 2.54MM datasheet.pdf